VPN Bağlantısı ile Evden çalışmak

VPN ‘ler, bölge kısıtlamalı web sitelerine erişmek, göz atma etkinliğinizi genel Wi-Fi’deki meraklı gözlerden korumak ve daha fazlası için kullanılabilir.

 

Bu günlerde VPN’ler gerçekten popüler, ancak orijinal olarak oluşturuldukları nedenlerden dolayı değil. Başlangıçta iş ağlarını internet üzerinden güvenli bir şekilde birbirine bağlamanın veya evden bir iş ağına erişmenize izin vermenin bir yoluydu.

VPN’ler aslında tüm ağ trafiğinizi ağa yönlendirir; bu, yerel ağ kaynaklarına uzaktan erişmek ve İnternet sansürünü atlamak gibi avantajların geldiği yerdir. Çoğu işletim sistemi entegre VPN desteğine sahiptir.

Çok basit bir ifadeyle, VPN, PC’nizi, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi internet üzerindeki herhangi bir yerde başka bir bilgisayara (sunucu adı verilir) bağlar ve o bilgisayarın internet bağlantısını kullanarak internette gezinmenizi sağlar. Dolayısıyla, sunucu farklı bir ülkedeyse, o ülkeden geliyormuşsunuz gibi görünecektir ve normalde yapamadığınız şeylere erişebilirsiniz.

 

VPN Bağlantısı uzak bağlantılar için son derece güvenlidir

VPN Bağlantısı uzak bağlantılar için son derece güvenlidir

 

Peki bu size nasıl yardımcı oluyor? İyi soru! Bir VPN’i aşağıdakileri yapmak için kullanabilirsiniz:

  • Web sitelerindeki coğrafi kısıtlamaları veya ses ve video akışını atlayın.
  • Netflix ve Hulu gibi medya akışlarını izleyin.
  • Güvenilmez Wi-Fi etkin noktalarına göz kulak olmaktan kendinizi koruyun.
  • Gerçek konumunuzu gizleyerek en azından çevrimiçi bir anonimlik kazanın.
  • Torrent ile giriş yaparken kendinizi koruyun.
    Bugünlerde birçok kişi, evden çalışmak için özel sanal ağları VPN kullanıyor.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, iş yerinizden bir VPN kullanabilir, kendiniz bir sunucusu oluşturabilir veya bazen evinizden bir tane barındırabilirsiniz –

Bizler Vpn bağlantısı OpenVPN üzerinden gerçekleştirmekteyiz ve pfsense yazılımı ile bunu bir firewall aracılığı ile yapmaktayız.

Aylık bakım anlaşmalı müşterilerimizi tüm satın alım kurulum ve yaptığımız anlaşma ile düzenli kontrol ve yönetim konularında destek olmaktayiz.