Uzak Masaüstü Bağlantısı ile Sistem Desteği

Uzak Masaüstü bağlantısı bilişim dünyasının

olmazsa olmazıdır.

Bilgisayar bakım desteğinde her zaman yerinde müdahale mümkün olmuyor. Bir çok sorunda da yerinde müdahale etmenin gereksiz olduğu ama işin basit fakat son kullanıcının bu konuda yetersiz bilgisi yüzünden sistemin durduğu noktalarda uzak masa üstü yazılımları ile çok zor durumda ki sistemin personelin tüm sorunlarını hızlı bir şekilde çözebiliyoruz.

Uzak Masaüstü yazılımları

Bu yazılımlarda aslında en bilindik ve en pahalı olanı Teamviewer olarak geçmektedir , piyasanın hakimi olan yazılım lisanssız olarak kullanıldığında süre kısıtlamalarına gitmekte ve çok sık kullanan personeller için bu süre git gide kısalmaktadır.

Bir sonraki bağlantı için tekrar bağlanma süresini 5 ila 15 dk arasında değiştirerek lisans almaya yöneltmektedir.

Uzak Masaüstü bağlantısı bilişim dünyasının olmazsa olmazıdır.

Uzak Masaüstü bağlantısı bilişim dünyasının olmazsa olmazıdır.

Sektörün öncüsü ve gerçekten en iyisi olduğu için bir çok kurumsal firmada lisanslı olarak kullanılan yazılım hız ve kalite orantısında çok iyi sonuçlar vermektedir.

Diğer yazılımlara göz atacak olursak son zamanların en gözde yazılımı olan AnyDesk bizlerin en çok kullandığı ve ücretsiz sürümünde de bir çok işleve olanak tanıyan , kullanımı basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile son kullanıcıların da rahatlıkla indirebildikleri ve sistem destek personeline bağlantı vermede sorun yaşamadıklarını görmekteyiz.

AnyDesk lisans maliyetlerinde ise Teamviewer a göre daha uygun olsa da yinede Alpemix ile kıyaslandığında fiyatları %100 daha pahalı olarak görülmektedir.

Alpemix bağlantılarında ise tutarsızlığı ve sürekli kopması aynı zamanda kullanıcı için bir tık diğer yazılımlara göre daha zor yüklenmesi sektörde çok tercih edilen bir yazılım olsa da kullanım açısından bu sorunları nedeni ile bizce Anydesk ve Teamviewer ın gerisinde kalıyor.

Bir sonraki yazımız da bu yazılımların kullanımları ile ilgili detaylara bakıyor olacağız.