Son kullanıcı desteği önemi

Son zamanlarda firmalar içerisinde yaşanan en büyük sorunların başında son kullanıcı nın yani firma çalışanının firma içerisinde ki bilgi işlem alt yapısı ve firmanın bilişim anlamında çalışma ortamının tam olarak bilinmemesi ve neler yapıp neler yapamayacağını anlamamasından kaynaklanıyor.

Bildest Bilişim olarak antlaşma yaptığımız bir çok firmada yaşadığımız başlıca sorunlardan biri de firma içerisin de bir bilgi işlem bilişim ağının olmaması yada yanlış veya yarım olarak kurulup ne olduğunu kimsenin anlamadığı şekilde bırakılması sonucu son kullanıcının konu ile hiç bir bilgi ve haberinin olmamasından kaynaklanıyor.

 

Bizler tüm son kullanıcı sorunların da hızlıca çözüm üretmek için buradayız

Bizler tüm son kullanıcı sorunların da hızlıca çözüm üretmek için buradayız

 

Bilişim danışmanlığının bizce çok önemli bir bölümü kullanıcıların ara ara bilgilendirilmesi ve gerekiyorsa küçük eğitimler ve bildirimlerin verilmesi geliyor.
Sıkça yaptığımız mail ile bildirim den ziyade şirket içerisinde ki kuruluşa göre yaptığımız toplu mail ile bildirim yada genel kontrol ziyaretlerinde sıkça sözlü ve görsel olarak da yaşanan son tehditler hakkında yine son kullanıcıya destek olmaktayız.

Microsoft tarafından yayınlanan son Windows güncellemelerinin bile çoğu kullanıcı tarafından yapılmaması gereken ve sürekli ertelenen bir özellik olarak bilinmesi , gelen her mailin direk açılması firma içerisinde yaşanan başlıca sorunlar olarak görülmektedir.

Bildest olarak Antivirüs ve Firewall konularında hem satış hem kurulum hemde destek olarak ilk önce bu ikili ile kullanıcıyı koruma altına almayı sonrasında kullanım da başına gelebilecek sorunlarda ilk etap da neler yapabileceği hakkında görüşmelerimiz ile bilgilendirmekteyiz.

Kurum ve kuruluşlarda Active Directory alt yapısının önemini ve bunun çalışma mantığını firma içerisin deki son kullanıcıya yapabilecekleri ve yapamayacaklarının bilgilendirilmesinin yanın da sınırsız yetkili bir admin hesabının olmadığı ve belirli bir merkezden server üzerinden yönetildiğinin bilgisini vermeniz çok çok önemlidir.

Çünkü genelde kullanıcılarda oluşan mantık elinde ki şirket bilgisayarının kendisine tahsis edilmiş ve her şeyi yapabileceğini düşündüğü bir araç olarak görmesinden kaynaklanmaktadır.

Tüm güvenlik ve kontrolün sistem danışmanlı veya içerideki bilgi işlem personelinde olduğu kullanıcıların da bu konularda sürekli bilinçlendirildiği firmalar da daha az sorun yaşandığı ve işlerin sorunların en azından daha hızlı çözüldüğü çözüme ulaştığı çok sık yaşadığımız bir durumdur.

Daha sistematik ve güvenli bir kontrol için merkezi yönetim ve bir bilen kişi şarttır.