Bakım anlaşmaları ile Sistem Güvenliği

Tüm firmalar için olmazsa olmaz diyebileceğimiz sistem bakım anlaşmasının detaylarına bakıyor olacağız.

 

Firmalarda çok sık rastladığımız sorunların başında sistem bakım anlaşmasının olmadığı hatta kritik durumlarda aranacak bir bilgi işlem personelinin hazır olmaması geliyor diyebiliriz.

Aslında sayı olarak düşünüldüğünde 5 kişinin üzerinde ki her firma için bir bilişim sistem danışmanından destek almak her zaman faydalıdır.

Sistem kontollerinin yanında kendimizden örnek vermek gerekirse Bildest olarak müşterilerimizi bilişim danışmanlığı hizmetimizin gereği kurumsal ürünler ile bilgilendirme doğru ürünü seçme ve doğru ürünü konumlandırma görevlerini de üstleniyoruz.

En basitinden alınacak bir notebook veya bir yazıcı için bile aslında firma yapısı ve kullanımına uygun ürünler alındırılarak hem ek maliyetten hemde zaman ve para kaybından müşterilerimizi korumaktayız.

Doğru ürün seçimi hayat kurtarır

Alınan bir notebook da oluşabilecek küçük ama aslında sistem için büyük sorunlar meydana gelebilmektedir . Örneğin : Microsoft lisansı konusunda eğer şirkette Pro lisans kullanılıyorsa ve alınan üründe Windows Home Single Language lisansı bulunuyor sa bu ola ki server ve domain yapısına uygun olmayan bir lisanslama modeli olacaktır ve server domain e eklenemeyen bir kullanıcı durumuna gelmiş olacaktır.

Periyodik sistem kontrollerimiz ile oluşabilecek tehlikeleri önceden tespit ediyoruz.

Periyodik sistem kontrollerimiz ile oluşabilecek tehlikeleri önceden tespit ediyoruz.

Böyle bir durumda mecburen birde ek olarak Windows 10 Pro lisansı almak zorunda kalacak olan müşteri için öncesinde alınan Home SL lisansı iptal ve gereksiz maliyet oluşturmuş olacaktır.

Aynı durum yazıcı içinde geçerli yazıcı için çok fonksiyonlu yada belirli özellikli bir ürün seçme sonrasında yaşanacak sorunların önüne geçmek için çok önemlidir.

İş yalnızca bilgi işlem desteği almak değil !

Bu iş gerçekten yalnızca bilgi işlem desteği almak değil aynı zamanda bir sonraki yazımızda yazacağımız bilişim danışmanlığı olsun bilgi işlem hizmeti olsun bu tür hizmetlerin yanında %100 güven işidir.

Firmanızın en bilinmeyen özelliklerini bilgilerinizi emanet ettiğiniz firmanın ne kadar güvenilir olduğu çalıştığınız kişinin ne kadar güvenilir olduğu ve bu güvenliğin ne kadar önemli olduğunu tekrar konuşuyor olacağız.