Server Sunucu Danışmanlığımız ile Yanınızdayız

Bildest Bilişim İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti. olarak Server ve Sunucu teknik desteğimiz ile kurumsal firmaların sorunsuz bir şekilde çalışması ve iş kaybının önlenmesini sağlamak için son teknolojiyi takip ederek yeni nesil çözümler üretmekteyiz.

Şirketler için olmazsa olmaz yapı olan Sunucu yapısı ile daha kurumsal bir çalışma ortamı ve son kullanıcıların daha az hata yapmalarına sebep olan ve aynı zamanda ekstra güvenlik ve istenilen özel yapılandırmayı da destekleyeceği Server sistemleri ile , gerek dışarıdan gerekse içeriden oluşabilecek zararlı yazılımların önüne geçmek için her kurumsal şirketin muhakkak bir sunucu yapısına ihtiyacı vardır.

Bir çok firmadan genellikle sunucu fileserver olarak yapılandırılmış yapılar görmekteyiz.

Bu yapılarda antivirür ve firewall destekli olarak korunmakta ve içeriden dışarıdan erişimlere kısıtlı olarak yapılandırılmaktadır. Şirket içerisinde tüm son kullanıcıların ortak klasör bağlantı isteklerine cevap veren bu yapının günlük olarak yedeklenmesi son derece önemlidir.

Bildest Bilişim olarak Bilişim Danışmanlığı verdiğimiz ve Yıllık Bakım anlaşmalı müşterilerimizin Sunucu sorunlarına gerek içerde ki yapılandırması ve kurulumu olsun gerekse periyodik takipler ile sorunsuz bir şekilde çalışmaları için anlaşmalı olarak çalışmaktayız.

Sunucu tarafınının güvenliğininin önemini son yıllarda çıkan virüs ve ransomware saldırıları ile daha da net bir şekilde anlamaktayız.

Microsoft tarafından yayınlanan güncellemeler ve duyuları günlük olarak takip etmekte ve son teknolojiye ve saldırıları önceden belirleyip müşterilerimizin etkilenmemesi için önceden önlemler almaktayız.

Özellikle son zamanlarda sıkça karşılaştığımız ransomware (fidye virüsü) ile bir çok kurum ve kuruluş etkilenmiş ve çok büyük zararlar ve iş kaybının yanında itibar da kaybetmiştir.

Firewall çözümleri ile bir nebze önüne geçebildğimiz bu saldırıların asıl korunma yöntemi son kullanıcı bilgilendirilmesi ve sürekli düzenli olarak sözlü ve mail olarak son kullanıcıların uyarılması ile önlemler almaktayız.

Çünkü ne kadar güçlü ve üstün bir sisteminiz olursa olsun sonuçta bilgisayarı kullanan bir kullanıcı olduğu için ve ve 7/24 bu kullanıcının takibinin zor olduğu için , kullanıcı bilgilendirmesi ve oluşacak tehlike ve zararlara karşı uyarılması başlıca yapılması gereken çözümdür.

Ana sayfamızda da belittiğimiz gibi Birçok firmanın güzel kaliteli bilgisayar sistemleri vardır ve onlar ile hergün yeni problemler üretirler.