Pfsense ve VPN Bağlantısı Bağlantısı – 5

Pfsense ile vpn bağlantısı

Son zamanların en popüler konusu uzak bağlantısı ile evden çalışmak olmalı. Dünya olarak savaştığımız corona virüsünün her sektöre ve her şeye zarar verdiği ve sekteye uğrattığı gibi en büyük zararların başında da iş dünyasının geldiğini söylememiz pek de yanlış olmaz. Bu yazımızda pfsense ile güvenli şekilde evden ofisimize nasıl bağlanabileceğimiz konusunda bilgi sahibi olacağız.

Bir çok kurum kuruluş bankalar ve hatta devlet dairelerinde bile evden çalışmanın arayışları başlamış ve vpn aracılığı ile evden dönüşümlü olarak kimi şirketlerde ise tamamen kapatarak evden işleyi ofisteymiş gibi yürütmeye başlanmıştır.

Bizlerde son bir haftadır yoğun olarak sözleşmeli müşterilerimizden bu tür istekler almış ve onların istekleri doğrultusunda altyapılarını uygun hale getirerek kendilerini evden sanki ofisteymiş gibi çalışmalarını sağlamış bulunmaktayız.

Özellikle server olarak kurumlarda pfsense vpn bağlantısı daha da ciddi bir iş almış durumda.

Server olan kurumlarda vpn ile iç ağa bağlantı çok önemli bir hal almakta. Çünkü diğer türlü yapılacak tüm bağlantılar büyük güvenlik açıklarına sebep vermekte ve günümüzde halen çözülmeyen ve bilişim sektörünün corona virüsü diye adlandırabileceğimiz cryptolocker virüsleri sürekli kendisini güncelleyerek bu uzak bağlantı protokolleri ile kurum ağlarına sızmaya çalışmakta ve tüm dosyaları şifrelemektedir.

 

Pfsense vpn bağlantısında sorunsuzca hizmet alabilirsiniz

Pfsense vpn bağlantısında sorunsuzca hizmet alabilirsiniz

Bizlerin pfsense ile kurduğu yapıda ise , pfsense her ne kadar L2TP veya PPTP vpn bağlantılarını desteklese de bizler yoğun olarak Open Vpn bağlantısı ile SSL şifreleyerek kullanıcıları şirket ağına istedikleri her noktadan saniyeler içinde bağlayabilmekteyiz.

En çok tercih edilen pfsense vpn bağlantı türümüz SSL VPN

SSL VPN ile şifrelenerek ofis ağına aldığımız ve yüklediğimiz pfsense sürümüne göre sınırsız kullanıcıyı bağlayabilir ve güvenli şekilde çalışmalarını sağlayabiliriz. Kurulumu ve kullanımı son derece kolay olan bu yapı için bizler ile iletişime geçebilir ve ofisiniz için sizlerde güvenli şekilde bağlantı desteği sağlayabilirsiniz.

Aylık bakım anlaşmalı müşterilerimizi tüm satın alım kurulum ve yaptığımız anlaşma ile düzenli kontrol ve yönetim konularında destek olmaktayiz.

Bildest Bilişim Destekleri olarak bu zor süreçte en iyi fiyat ve hizmet anlayışı ile sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışmaktayız.

Sıfır yada ikinci el cihazlara yapacağımız kurulumlar ile hem maliyetlerinizi düşürüp hemde güvenliğinizi sağlamış olmaktayız.