Pfsense Güvenlik Duvarı ile Tehlikelerden Korunma

Pfsense güvenlik duvarı ile şirketinizi iç ve dış saldırılardan koruyabilir ve gerekli kontroler ve yapılandırmalar sonucu internet hizmetinizden tam verim alabilirsiniz.

 

Pfsense Güvenlik Duvarı

Pfsense Güvenlik Duvarı

Sadece bir güvenlik duvarı (firewall) olarak değil bir internet filtreleme ve düzenleme aracı olarak da kullanabildiğimiz pfsense ile , kurumlar için son kullanıcıların internet ortamından en az derecede zarar görmeleri ve internet üzerinden aranan bir bilgi için , o bilgiye ait gereksiz bilgilerin değil sadece gerçekten ilgili bilgilerin yer almasını sağlayacak bir filtreleme ile , son kullanıcıya verilen interneti otomatik olarak filtreleyebilirsiniz.

Uzman kişiler tarafından yapılandırılacak Güvenlik Duvarı ile şirketiniz otomatik olarak pfsense topluluğunun anlık güncellemeleri ile olası tehlikelerden kurtulup son güncel virüs ve spyware malware , ransomware gibi atakların saldırılarından etkilenmeden ve hiç bir performans kaybı yaşamadan çalışmaya devam edecektir.

Snort ve Squid yapılandırmaları ile güncel virüs database i günlük olarak çekebilir ve Dünya genelinde açık kaynak kodlu bu veritabanlarını güvenlik duvarınızda ücretsiz kullanabilirsiniz.

Muadil UTM (Unified Threat Management) – Bütünleşik Güvenlik Cihazlarının fiyat ve lisans maliyetleri göz önüne alındığında %80 lik bir kar marjı elde edebileceğiniz bu profesyonel yapılandırmada asıl önemli olan kurulumu yapan kuruluş ve sürekliliğidir.

Satış kurulum ve desteğini verdiğimiz bu yazılımın açık kaynak kodlu olması ve her geçen gün yeni çıkan yeniliklere veya yeni nesil virüs raporlarına anında karşılık vermesi ile diğer UTM cihazı yada diğer açık kaynak kodlu güvenlik duvarlarına karşı üstün bir performans sağlamaktadır.

Referans listemiz de de bulunan bir çok firmada aktif olarak halihazırda kullandığımız yazımının son zamanlarda Netgate çatısı altında kendisini çok daha geliştirdiği ve gerek yazılım da gerekse arayüzdeki yenilikleri ile de tüm UTM cihazları arasında bir farkındalık yansıttığı kullanıcıları tarafından da beğeni ile karşılanmıştır.

Kurumsal firmalar veya küçük yada orta ölçekli işletmeler için yıllık lisans maliyetli UTM cihazları yerine , Pfsense Güvenlik Duvarının avantajları karşılaştırıldığında şirketler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğu aşikardır.

Firmanız için bir utm firewall alımı düşünüyorsanız bizler ile iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Ücretsiz yerinde keşif ve danışmanlık desteğimiz ile size uygun yapıda bir yapılandırmayı ve konsigürasyon bilgisini keşif anında çıkarabilir ve istekleriniz karşısında sizlere destek olabiliriz.