pfSense Firewall ve Router ile Şirket Güvenliği

PfSense Nedir?

PfSense, FreeBSD Tabanlı bir Firewall (Güvenlik Duvarı) dağıtımıdır. Açık kaynak kodlu ve ücretsizdir. Sisteminizi kurduktan sonra yapılandırma işlemleri, geliştiricileri tarafından hazırlanmış olan Web Arayüzü üzerinden yapılır.

PfSense ile Neler Yapılabilir?

 • İnternet bağlantınızı saldırılardan koruyabilirsiniz.
 • Kullanıcılarınızın istemediğiniz sayfalara erişimini kısıtlayabilirsiniz.
 • Kullanıcılarınızın ziyaret etmiş oldukları sayfaları, gün, tarih bazlı kayıt altında tutabilirsiniz.
 • Kullanıcılarınıza süre bazlı kısıtlayabilir, Yahoo, Messenger gibi yazılımları kullanmalarını engelleyebilirsiniz.
 • MAC Filtrelemesi gibi özellikleri ile sizin bilginiz dışında bilgisayarın veya internet bağlantısı yapabilen cihazları engelleyebilirsiniz.
 • İşletmenizde veya evinizde kategori şeklinde kısıtlama ile siteleri engelleyebilirsiniz. (Örneğin;
 • Oyun siteleri, Forum Siteleri, Download Siteleri, Pornografik içerikli siteler.)
 • Evinizde veya işletmenizde yapacağınız filtrelemeler sayesinde kullanıcılarınızın internetteki zararlı içeriklerden korumuş olursunuz.
 • Kullanıcılarınızı kategorilendirebilir (Öğrenciler, Öğretmenler/Yöneticiler,Personel, Muhasebe
 • Departmanı gibi), bu kategorilere göre istediğiniz şekilde erişim kısıtlamaları yapabilirsiniz.
 • Kullanıcılarınıza kullanıcı adı ve şifre tanımlayıp, kullanıcı adı ve şifre ile internete erişebilmelerini sağlayabilirsiniz. Örneğin bu yöntemle wifi kullanıyorsanız ve wifi şifre korumanız olmasa bile kimse internete bağlanamayacaktır. Bu özellik çoğu öğrenci yurtlarında veya okullarda kullanıldığı biliyorum. Öğrencilere Kullanıcı adı olarak TC no ve şifre verilerek internete erişim yapmaları sağlanmıştır.
Pfsense Güvenlik Duvarı

Pfsense Güvenlik Duvarı

pfSense® – World’s Most Trusted Open Source Firewall isminden de anlaşılacağı gibi Dünyanın en çok güvenilen açık kaynak kodlu Güvenlik duvarını

Bildest olarak kurumsal firmalara pfsense kurulum ve desteği vererek güvenliği periyodik olarak korumaktayız.

Şirketler arası güvenli bağlantı ile dışarıdan gelebilecek her türlü tanımsız kullanıcıyı engelleyerek şirketler arasındaki güvenliği bir üst seviyede tutmaktayız.

Şirket içi yasaklama ve izinler ile aylık internet kullanımında sınırlama ve kota koyarak kullanıcıları sınıflandırmaktayız. Bu sayede internetim ay boyunca daha verimli kullanımı sağlamak ve olayı hız düşüklüğünün önüne geçmek için doğru bir yapılandırma ile kurumsal firmaların iş kayıplarını önlemekteyiz.

Benzer özellikli UTM cihazlarının yıllık lisanslama ve donanım bedelleri ile karşılaştırıldığında %80 lik bir kar elde edebileceğiniz pfsense ile şirketinizi iç ve dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıdan koruyabilir , güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Satış , Kurulum ve destek talepleriniz için bizleri ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz.