Network ve Ağ Güvenliği Faydaları

Firmaların en büyük sorunlarından biri olan Network ve ağ güvenliği aslında üzerine düşünülmesi ve yatırım yapılması en son nokta olarak görünüyor.

Network alt yapısının önemini yerleşen firmanın sonradan çıkan sorunlar ile ne denli uğraştığını gördükten sonra bir kez daha anlıyorsunuz ki , her zaman yapmışken en iyisi olsun sözü gerçekten çok çok önemli.

Planlanan bir yapı ile tüm kullanıcıların nerelerde oturacağı kabloların nasıl saklanacağı ve minimum kablo kirliliği ile sadece kullanıcı değil gerek yazıcı konumlandırması gerekse Acces Point veya diğer network cihazlarının konumlandırılmasına göre kablolama çeşitlerini arttırmak yapılacak en önemli işlerin başında gelmekte.

Basit görünen Ddos saldırıları bile tüm ağ trafiğini etkilemektedir

Basit görünen Ddos saldırıları bile tüm ağ trafiğini etkilemektedir

Kamera sisteminin IP kamera ise tek tek yerlerinin tespit edilmesi ve kablolamanın buna göre yapılması ileri de yapılacak işlemler için son derece önem arz etmekte.

Ağ güvenliği konusuna ise firmaların iç kısımlarında direk modemden internet almak yerine konumlandırılacak firewall cihazları ile güvenliği üst seviyeye çıkararak son kullnıcıyı ve şirket verisinin korunmasın da Bildest olarak her zaman yanınızdayız.,

Tavsiye ettiğimiz ve uzmanlığını yaptığımız Pfsense yazılımını neredeyse tüm bakım anlaşmalı müşterilerimizde kullanmaktayız

Ağ güvenliğini sağladığımız PfSense firewall ile ağ trafiğini düzenleyerek kullanıcıları internet ile daha güvenli şekilde buluşturarak internet zararlarından en az şekilde etkilenmelerini sağlamaktayız.

Kurum ve kuruluşlar için tüm network ve ağ kurulum hizmetlerinin yanında yapılacak bakım anlaşmaları ile sürekli destek ve kontrol altına alıyoruz. Kurulum aşamasın da destek verdiğimiz müşterilerimize sonradan oluşan sorunlar karşısında çok daha hızlı çözüm üretmekteyiz.

Hali hazırda kurulmuş ama verim alınamayan yapılarda gerek sadece network yapısında gerekse bilgi işlem alanında yapacağımız ücretsiz ön keşifler ile çalışma ortalarımızı en doğru şekilde yönlendirmekteyiz.

Bir çok kurumda açık olarak gördüğümüz sorunların başında network kurulum hataları ve ağ yapısında kullanılan kablo yada konumlandırılan network ürünlerinin kalitesizliğinin yol açtığını görmekteyiz.

İhtiyaca göre doğru ürün konumlandırarak hem maddi olarak hemde iş sürekliliği olarak en doğruyu seçmede müşterilerimizin yanındayız.

Bir çok kurum da karşılaştığımız en basit örnek vermek gerekirse 10 kişinin aktif olarak çalıştığı ortam da 48 port switch alımı gibi hataların hem sistem odasında ki yer kabına neden olmakta hemde boşa giden maliyet olarak dikkat çekmekte.

Her zaman en kalitelisi değil en doğrusu işinizi çözecektir.