Kategori: Genel

Kategori: Genel

Bilgisayar Teknik Servis ve Bilişim Danışmanlığı

Bilgisayar Teknik Servis ve Bilişim Danışmanlığı

Bilgisayar Bilişim danışmanlığı alanında geniş bir yelpazede kurumsal hizmetler sunuyoruz.

Bildest Bilişim bünyesinde yapılan işlemlerin hepsinde müşterilerimize hızlı bir çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bunu sağlarken kesintisiz çalışma ortamıyla zaman kaybını engellemeyi amaçlamaktayız.

Üsküdar bilişim sektöründeki başarılı çıkışımız sayesinde sürdürülebilir servis vermek, bunu en iyi kalitede sunmak kritik öneme sahiptir. Bilişim hizmeti kapsamına giren her türlü işlemde güçlü bir alt yapıya sahip ekiple çalışıyoruz.

Bildest bilişime 7/24 tüm kanallardan ulaşabilir ve servis desteği isteyebilirsiniz

Bildest bilişime 7/24 tüm kanallardan ulaşabilir ve servis desteği isteyebilirsiniz

Web tasarım, güvenlik çözümleri, sunucu çözümleri için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Bilgi güvenliği alanında da başvuru yapabilirsiniz. Taleplerinizi tek teknik servis olarak değil bilişim alanında geniş kapsamda düşünebilirsiniz.

Bilişim de Tasarruf Sağlayan Yazılımlar ve Servisler

Bir sektörde iş gücünü daha artırmak için zaman kazandıran yazılım çözümlerine başvuru yapabilirsiniz.

Firma düzeyinde ve sektörün genelinde farklı bir sürece girmek için bu işlemlerin güçlü bir danışmanlık firmasıyla sürdürülmesi önemlidir. Bu kapsamda firmamız talep edilen çözümler doğrultusunda üstün bir çözüm stratejisini devreye sokacaktır.

Teknik anlamda bilgisayar hizmet desteği isteyen müşterilerimize de bakım onarım konularında çözüm sunmaktayız. İşletme dahilindeki bilgisayarlarda kurulum, bölgesel tamir bakım onarım, yedek parça ihtiyaçlarında çözüm sağlıyoruz.

İsteyen müşterilerimiz yıllık bakım anlaşması yaparak uzun vadeli kalıcı hizmet talebinde de bulunabilmektedir. Orijinal ve muadil toner satışları da yapılan firmamız tüm beklentilerinize yanıt vermeyi amaçlar.

Sınırlı süre için yazıcı kiralama da yapabilirsiniz. Danışmanlık alanında ve bahsedilen bölümlerde kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda talepte bulunabilirsiniz.

Bizlere sosyal medya üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Facebook

İnstragram

Twitter

 

Kurumsal Web Tasarım Hizmeti

Web Tasarım Kurumsal Çözümler

Doğru bir marka oluşumunda web tasarımının önemi çok büyüktür.

Yani sanal ortamda firmanızın tanınırlığını artırma potansiyeliniz olur. Bilişim danışmanlığı firması olarak Bildest, bu firmanızı temsil edeceğiniz güçlü bir alt yapı sunar. İnternet sitenizin en son teknolojiyle uygun olarak tasarlanmasını sağlar.

 

Doğru bir kurumsal marka oluşumunda web tasarımının önemi çok büyüktür.

Doğru bir marka oluşumunda web tasarımının önemi çok büyüktür.

Bilgisayar hizmet desteği verirken günlük takip işlemlerinden kopmadan hızı düşürmeden kullanımı hedefliyoruz. Bu hizmeti verebilmemiz de sunucularımızın güçlü yapısı da kolaylık sağlamaktadır.

Bilişim hizmeti verirken bu kapsamın dışında network kurulum, sunucu, bilgi güvenliği hizmetlerini de sağlıyoruz. Kablo kurulumu, ağ bağlantısında uzak mesafe ayarlamalarını yapmaktayız.

Teknik anlamda da bilgisayar yapısındaki sorunlara çözüm sağlamaktayız. Bilgisayar parçalarındaki sorunları engelleyerek daha verimli çalışmanıza yardımcı oluyoruz.

Kurumsal Bilgisayar Antivirüs Çalışması

Üsküdar bilişim hizmetleri kapsamında antivirüs uygulamalarını sunmaktayız.

Güncel antivirüs yazılımı sayesinde, hayatınızın her alanındaki interneti güvenle kullanabilirsiniz. Zararlı yazılım olarak bilinen virüslerin bilgisayarınıza girmemesi hırsızlık ve dolandırıcılık işlemlerine maruz kalmamanız açısından da önemlidir.

Tahribi engellemek için alacağınız önlemler kurumsal düzeyde daha da kritik hale gelebildiği için çözümü de hızlı şekilde bulmanız gerekecektir.

Güvenlik için Kurumsal Antivirüs ve Firewall Şart !

Bilgisayar danışmanlığı firmamızda her türlü ilgi teknolojisi konusunda kapsamlı hizmetler veriyoruz. Firewall güvenlik çözümleri yanında, yazıcı kiralama toner talebi ve bilgisayar teknik servis hizmetlerimize başvuru yapabilirsiniz.

Dilerseniz kurumsal düzeyde bilgilerinizi yedekleme hizmeti de veriyoruz. Çünkü ani bir elektrik dalgalanması bile bilgisayarınızın işlemcisine zarar verebilir.

Riske atmamak isteyeceğiniz işlemlerde sizinle birlikte çözüm ortağı oluyoruz.

Sanallaştırma ve Bilişim Hizmetleri

Bilgi Sanallaştırma ve Yedekleme Hizmeti

Bir firma için veri yedekleme en önemli konulardan biridir. Ölçeği ne oluşa olsun işin yapıldığı bilgisayarlarda eskiye yönelik ve güncel bilgilerin muhafaza edilmesi için bilişim danışmanlığı firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Bildest bünyesinde bilgisayar hizmeti geniş yelpazede verilmekte ve çözüm sunulmaktadır. Verilerinizin kurtarılması ve yedeklenmesi için firmanıza özel çözümler sunuyoruz.

Hali hazırdaki firma analizlerinizle beraber çözüm sürecine başlıyoruz. Kritik verilerinizin güvenli bir yerde depolanmasını sağlayarak uyumlu bir strateji geliştirmekteyiz.

Firmanızın yapı stratejisi oluşturulurken 7/24 bilgisayar hizmet desteği servislerimizden faydalanabilirsiniz. Bilgi yedekleme yanında firmanıza yönelik antivirüs sistem kurulumu, network kablo yapı ayarlamaları ve teknik destek de alabilirsiniz.

Bilgisayarınızda ve internet ağınızda çözüm sunarken geniş bir yelpaze düşünebilirsiniz.

 

Sanallaştırma ve Bilişim Hizmetleri

Bilgisayar danışmanlığı hizmeti veren firmamız, sanallaştırma alanında etkili çözümler sunar. Fiziksel kaynaklarınızın ihtiyaçlara göre sunucu verimini yükseltmesi için yapılan uygulamaları birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

 

Sanallaştırma hizmeti ile fiziksel cihazlarınızı daha verimli hale getirebiliriz

Sanallaştırma hizmeti ile fiziksel cihazlarınızı daha verimli hale getirebiliriz

Çünkü işletmedeki verimi artıran işlemler maliyet artılarını da beraberinde getirecektir. Donanım kaynakları ve uygulamalardaki çeşitlilik bakımından en uygun seçenekleri size sunuyoruz.

Üsküdar bilişim bünyesinde gerçekleştirilen uygulamaların mantıksal hale getirilmesi firmanızın durumuyla paraleldir ve en iyi sonucu amaçlıyoruz.

Bilişim hizmeti içerisindeki alt yapı sanallaştırması işlemlerinde dünya çapındaki firmaların örneklerini de dikkate alıyoruz. Verim artıran bu uygulamalar orantısız kaynak tüketimi konusunda bilinç de sağladığı için ekstra artı demektir. İlerlemeci işlemler odak noktamızdır.

Aşağıdaki ürünlere destek vermekteyiz.

 

Bilgi Güvenliği Çözümleri

Bilgi Güvenliği Çözümleri

Bilişim güvenliği özellikle geçmişe yönelik bilgilerin bulunması ve zaman kaybının engellenmesi için önemli bir konudur.

Bilgisayar hizmet desteği veren Bildest, kurumsal bilgi güvenliği ve bilgisayar danışmanlığı konusunda uzman kadrosuyla çözümler sunar. Bilgilerinizin yedeklenmesi ve kurtarılması noktasında alt yapımız gereken her türlü zemini sağlar.

Çözümler sağlanırken hizmet sınırları içerisinde süreklilik gereken durumları da hesaba katıyoruz. İş akışınızın aksamaması için geleceğe yönelik kapsamlı bir hizmet vermekteyiz.

Yani kurumsal açıdan güvenlik konusu bir paket değildir ve firmanızın durumu ile beraber şekillenmektedir. Taleplerinizin odaklandığı noktada ekstra çözümler sağlamak, hizmet kapasitemizle de alakalıdır.

İş birliği içerisinde bilişim çözümleri ve işleyişe yönelik kapsamlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bilgi ve Bilişim Alanında Analiz ve Yatırım Önerileri

Firmanıza uygun yatırım önerileri için Üsküdar bilişim hizmeti veren Bildest’e başvurabilirsiniz. Bilişim alanındaki yatırım, firmanızı ileriye taşıyacak bir sektör atılımı olabilir. Bir uygulama ile beraber önemli bir iş gücü kazanabilirsiniz.

Bilişim sektöründe tecrübe ve bilgili bir ekip ile daima yanınızdayız

Bilişim sektöründe tecrübe ve bilgili bir ekip ile daima yanınızdayız

Bilişim hizmeti, ilerlemenize yönelik kritik fikirleri de bünyesinde barındırmaktadır.  Bu kapsamda öncelikle analiz ve raporlama yapılmakta ve sizden gelen taleplere göre yazılım hazırlanmaktadır.

Örneğin bir otel restoran işletmesinde farklı departmanların birbiriyle iletişim halinde ortak bir sistemden sürece dahil olması istenebilir. Uygulamada çözüm sağlanması firmanızın geleceği açısından kritik bir konudur.

Bilişim danışmanlığı konusu yanında kurulum, güvenlik duvarı çözümlerisunucu konularında taleplerinizi de iletebilirsiniz.  Geniş yelpazede başvuru için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

Ağ ve Kurulum Hizmeti

Ağ ve Kurulum Hizmeti

Ağ ve kurulum gibi bilgisayar hizmeti desteği veren Bildest geniş yelpazede hizmet sunan bir firmadır. Güncel olarak ya da geleceğe yönelik firmanızın ihtiyacını karşılamayı hedefler. Kurumsal ağ yapınızda gerekli olan hizmetleri uygun stratejilerle beraber sunuyoruz.

 

Network Sorunlarınızı yerinde tespit ederek sizler için gerekli olan alt yapıyı en uygun fiyatlar ile sunuyoru

Network Sorunlarınızı yerinde hizmet ile tespit ederek sizler için gerekli olan alt yapıyı en uygun fiyatlar ile sunuyoruz

Network Sorunlarınızı yerinde tespit ederek sizler için gerekli olan alt yapıyı en uygun fiyatlar ile sunuyoruz

Bu kapsamda gereken cihazların kurulumunu da sağlamaktayız. Üsküdar bilişim firmamız, yedekli Network alt yapılarının oluşturulması ve yapısal kablolama gibi hizmetleri de alabileceğiniz bir kapsama sahiptir.

Uzak lokasyonlar arası bağlantıları kurmak üzere taleplerinizi iletebilirsiniz. Bilişim hizmeti alırken mevcut ağ yapınızda geliştirici uygulamalardan talepte bulunabilirsiniz. Firmanızı geliştirecek analizler, raporlama ve yeni yazılımlarla ileri doğru atılım yapabilirsiniz.

Yazılım Lisanslama Hizmeti

Bilişim danışmanlığı firmamızda, kullanılan yazılımı lisanslama çözümleri sağlamaktayız.  Yasallaştırma, yeni ürün alımlarında uygun teminler, zararlı yazılımlara karşı koruma amacıyla geliştirilen yöntemlerde etkili hizmet veriyoruz.

Firmanızın ihtiyaçlarına yanıt verirken detaylı analizin öneminin bilincindeyiz. Bu nedenle süreçle birlikte ilerleme yapılırken bu analizleri rotamız olarak belirliyoruz.

Lisanslama sistemimizde işleyişin sorunsuz şekilde sürmesi sağlanmaktadır. Bilgisayar danışmanlığı firmamız, bilgi teknolojisi kapsamında teknik çözümlerle de fark yaratır. Bilgisayarınızdaki teknik sorunlara yönelik başvurabilir, firmamızdan yazıcı kiralaması ve toner dolumu talebinde bulunabilirsiniz.

Tonerler hem orijinal hem de diğer seçenekte sunulmaktadır. Teknik anlamda sorunları önlemek ve olan sorunu yok etmek için yıllık bakımlardan faydalanabilirsiniz. Servislerimizde zararınızı en aza indirmek için gerekenleri sağlıyoruz. Etkili bir çözüm ortağınız olmayı hedefliyoruz.

Bilgisayar Bakım Hizmeti Danışmanlığı

Bilgisayar Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri

Güvenlik bilgisayarlar için ağ ve sistemsel düzeyde son derece önemlidir. Bu nedenle işletim sistemi ve diğer tüm konularda bilişim danışmanlığı hizmetimizden alabilirsiniz. Network kurulumu ve güvenliği, güvenlik duvarı çözümleri öne çıkanlardan bazılarıdır.

Yapısal kablolama hizmetlerinde güçlü bir alt yapıya sahibiz. Ayrıca bilişim hizmeti kapsamında sunucu çözümleri için de başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu alandaki başarılı çözümler, uzun vadede firmanızın performansını da etkileyecektir. Bir alandaki ilerleme sayesinde sektör anlamında daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Temelden yapılan düzenlemeler işleyişin kendiliğinden gelişimine büyük katkı sağlar. Bilişim danışmanlığı ağ ve sistemsel olarak geniş bir yelpazeyi kapsar. Bu alanda danışmanlık alarak beklentilerinize ulaşırken doğru bir yönde devam edebilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Bilgisayar Hizmet Kurumsal Destek

Bilişim hizmet desteği alacağınız Bildest Bilişim hız kazanarak teknik açıdan yüksek performans amaçlamaktadır. Üsküdar bilişim sunucu çözümü ve web tasarım gibi alanlarda da başvurularınızı yapabilirsiniz.

Firmanızın kurumsal web sitesini oluşturma aşamasında güçlü bir ekiple hizmet sunuyoruz. Amaca uygun içeriklerle site görsellerini kuruma uygun biçimde hazırlıyoruz. Sizden alınan alt yapı bilgileri bu aşamada önemli detaydır.

Ayrıca bilgi güvenliği konusunda da başvuru yapabilirsiniz. Önemli hassas bilgilerinizin güçlü şifreyle korunan depolama alanlarında saklanmasını sağlamaktayız.

Yedekleme Hizmetleri

Yedeklenmesini istediğiniz bilgiler için önlem alabilirsiniz. Bazı firmalarda bilgisayarlarda çökme olduğunda senelerce yapılan işlemler boşa gidebilmektedir. Bunu engellemek üzere firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bilgisayar Sunucu Bakım Anlaşması Hizmeti

Bilgisayar Sunucu Bakım Anlaşması Hizmeti

Kurumsal firmalar için Bildest Bilişim Destek Hizmetleri olarak sunucu bakım anlaşmaları yaparak düzenli periyodik kontrollerimiz ile firma iç ve dış güvenliğini en üst düzeyde tutmaktayız.

Peki bakım anlaşması hizmetinde ne gibi hizmetler vermekteyiz ve neler yapıyoruz ?

Sunucu Bilgisayar Hizmeti

Sunucu server bakım anlaşmaları ile şirket içerisinde kullanılan ana sunucunun tüm kontrol ve güvenliği başta olmak üzere kullanıcıların bu sunucuya erişimindeki yetkilendirilmeleri ve sunucunun düzenli olarak yedeklenmesi kontrol ve bakımlarının yapılması aynı zamanda gelişen teknolojiye uygun şekilde sunucun da upgrade edilmesi gibi hizmetleri sağlamaktayız.

Server üzerinde ki antivirüs ve diğer yazılımların kontrolü şirket güncellemelerinin takibi ve firmada kullanılan ortak klasör ayarlarının ve ortak klasör yedeklemelerinin takibi olarak bir çok sunucu bakımını düzenli periyodik bakımlar ile yapmaktayız.

Sunucu üzerinde genelde 6 ayda veya yılda bir olarak yaptığımız temizleme örneklerinden bir tanesine bakacak olursak ;

 

Bilgisayar da ki zaman ile oluşan tozlanma performans düşüklüğüne sebep olmaktadır

Bilgisayar da ki zaman ile oluşan tozlanma performans düşüklüğüne sebep olmaktadır

 

Temizlik sonrası sunucu üzerinde gözle görülür bir rahatlama olmaktadır.

Isınma sonrasında oluşan tüm sorunlara da böylelikle önceden tedbir alarak oluşabilecek sorunların önüne geçilir ve sunucunun daha rahat çalışması sağlanmaktadır.

Temizlik sonrası sunucuda performans olarak iyileşmeler görülmektedir

Temizlik sonrası sunucuda performans olarak iyileşmeler görülmektedir

Bilgisayar Bakım Anlaşması ile şirket Bilgi İşlem güvenliği

Bakım anlaşmasının içerisinde son kullanıcılar ile yapılan eğitimler bilgiler ve son kullanıcı bilgisayarların da kontrollerini düzenli olarak takip ettiğimiz kendilerinin program ekleme kaldırma gibi işlemlerde de sürekli yanlarında olduğumuz için yüklenecek bir zararlı yazılımın yada hangi yazılımın yüklenmesi konusunda destek olmaktayız.

 

Youtube sayfamızdan yaptığımız son işlemler ile ilgili KVKK kapsamında bilgi paylaşımı yapmaya işlerimizin nasıl ilerlediğini göstermeye çalışacağız.

Sözleşmeli müşterilere özel fiyatlar

Sözleşmeli müşterilerimize sahip olduğumuz ürün bayiliklerinden aldığımız özel fiyatlar ile istenilen donanım ve yazılımların tedariğinde destek olmaktayız.

Alınacak tüm IT ekipmanlarında en iyi fiyatı araştırıp müşterilerimize bu fiyatlardan alım yaptırarak kendilerine de bu yönde hem ürün konumlandırma hemde satış kurulum ve destek konularında daima yanlarındayız.

Kurumsal Firmalara Profesyonel Destek Sunuyoruz

Kurumsal Firmalara Profesyonel Destek Sunuyoruz

Bilişim Teknolojisi, kurumsal firmaların merkezi konumunda bulunuyor. Kurumsal kimliğini ve marka adını korumak, iş verimini en yüksek seviyede tutmak adına bilgi teknolojileri önemli yer tutuyor. Bu düşünceden hareketle kurumsal firmalara bilgi teknolojileri dâhilinde bilişim danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Firmamız, klasik bir bilgisayar servisi değildir. Hizmetimiz, göz önünde bulunan bilgisayarlar değil, sistem ve server odasının bakımını ve güvenliğini sağlamaktır. Kurumsal firmalara, bilgi teknoloji sağladıktan sonra kurumsal bilgisayar bakım anlaşması ve sunucu bakım anlaşması yapıyoruz. Böylece zaman ve personel gibi kaynakların optimum yönetimi, verimlilik artışı, maliyetlerin düşürülmesi, daha kaliteli hizmet üretimi ve rekabet gücünün artmasını sağlıyoruz.

 Bilişim Danışmanlığı Hizmetini Nasıl Veriyoruz?

Firmamızla irtibata geçtiğinizde, öncelikle gerekli analizleri yapıyoruz. Daha sonra sizin için en uygun çözümü bir proje halinde sunuyoruz. Uzman danışman ekibimiz, bilgisayarlarınızda toplu bir çalışma gerçekleştirip, eksikleri belirliyor. Yedekleri alınıp, ilk bakımı yapıyorlar. Firmanızın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlayarak, size sunuluyor.

 

Bilgi işlem desteğimiz ile sunucularınızın tüm işlevini bizler devralıyoruz.

Bilgi işlem desteğimiz ile sunucularınızın tüm işlevini bizler devralıyoruz.

 

 Bilişim Danışmanlığı Hizmetlerimiz Nelerdir?

 1-Firmanızın iş hedefleri ve teknoloji gereksinimlerini anlamak üzere iletişime geçiyoruz.

 2-Bilgi sistemi gerekliliklerini ve proje hedeflerini belirliyoruz.

 3-Kurumunuza uygun donanım, yazılım ve sistemleri öneriyoruz.

 4-Uygulama süreçlerini detaylandıran periyodik raporlar üretip, size sunuyoruz.

 5-Teknolojiyi periyodik olarak gözden geçirip, sistem geliştirmeleri için öneriler sunuyoruz.

 6-Bilgi teknolojileri girişimlerini yönetip, şirket içi teknik personellerle iş birliği yapıyoruz.

 7-Mevcut sistemleri gözden geçirerek iyileştirmeler öneriyoruz.

 8-Yeni sistemler hakkında kullanıcılara eğitim veriyoruz.

 

Bilgi işlem desteğimiz ile sunucularınızın tüm işlevini bizler devralıyoruz.

Bilgi işlem desteğimiz ile sunucularınızın tüm işlevini bizler devralıyoruz.

 Bilişim Danışmanlığı Hizmetimizin Size Sağladığı Yararlar

1-Firmanızın iç verimlilik oranlarını yükseltiyoruz.

2-Üretim maliyetlerinin düşürülmesini ve üretimde verimliliğin daha da artmasını sağlıyoruz.

3-Bilgiye daha hızlı ulaşmanızı sağlıyoruz. Bilgiyi işleme sürecini hızlandırıyoruz.

4-Küresel ölçekli rekabetlere girişe bilmenize olanak sağlıyoruz.

 Kurumsal Firmalara Bilgisayar Bakım Hizmetlerimiz

 Kurumsal firmalara, bilgisayar ağı ve bilgisayar güvenlik sistemlerinin uzaktan ve yerinde destek hizmetlerini sağlıyoruz. Bu hizmetimizi de kurumsal bilgisayar bakım anlaşması yaparak yerine getiriyoruz. Firma yöneticileriyle bir araya gelerek, server, sistem odası, bilgisayar sistemleri ve güvenlik ağı kapsamında kurumsal bilgisayar bakım anlaşması yapıyoruz. Bu anlaşmayla;

 * Aylık olarak uzaktan bağlantı ve telefon desteği sağlıyoruz. Periyodik kontrollerimiz sonucunda arıza ve aksaklıkları tespit edip, anında gideriyoruz.

 * Arıza ve güvenlik açığı gibi durumlarda mesai saatleri içinde hızlı şekilde müdahale edip, sorunu gideriyoruz. Sistemin kesintisiz şekilde çalışmasını sağlıyoruz.

 * Firmanızla yaptığımız genel bilişim danışmanlığı ve kurumsal bilgisayar bakım anlaşması şartları doğrultusunda virüs kontrollerini yapıyoruz. Sisteme ve bilgisayara bulaşmış virüsleri temizleyip, verilerin korunmasını sağlıyoruz. Sistem güvenliğini sağlamak adına Symantec ve Eset ürünlerini kullanıyoruz.

 * Bilgi teknolojisi alanında ihtiyaç duymanız halinde bilişim danışmanlığı veriyoruz. Firmamız bilişim danışmanlığı kapsamında mevcut sistemlerinizin iyileştirilmesi için raporlar hazırlayıp, önerilerde bulunuyoruz.

 * Bilişim danışmanlığı kapsamında; Microsoft® Windows® 10 / Windows® 8.1/ Windows® 8 / Windows® 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 / 2012 / 2016 /2019 Server bakım, yönetim ve her türlü desteği sağlıyoruz. Bütün desteklerimizi orijinal ve lisanslı olarak yapıyoruz. İsterseniz Cloud lisans isterseniz kutu lisanslama ve arşivleme desteği ile tüm lisanslama sürecini takip ediyoruz.

 Kurumsal Firmalara Server (Sunucu) Bakım Hizmetlerimiz

 Kurumsal firmalarla sunucu bakım anlaşması yaparak, firmaların kesintisiz, hızlı ve güvenli bilgi akışını sağlıyoruz. Firmanızla yapılan sunucu bakım anlaşması şartları doğrultusunda uzaktan veya yerinde destek sunarak, iş akışınızın kesintisiz ilerlemesini sağlıyoruz. Yapılan sunucu bakım anlaşması maddelerinden ayrı olarak ilerde doğabilecek taleplerinizi de hızlı şekilde yerine getiriyoruz.

 Sistemler üzerine gerekli yönetim yazılımları yükleyerek, üzerinden uzaktan işletim desteği sağlıyoruz. Sunucular üzerinde gereken rutin işlemleri gerçekleştirip, ilgili tüm istatistikler ve oluşan hataları düzenli olarak gözlemliyoruz. Aksaklıkları proaktif bir şekilde önceden tespit edip, çözümlüyoruz. Sunucuların uzaktan izlenmesi, yönetilmesi için güvenli bir Ağ (VPN) altyapısı oluşturuyoruz.

Çözüm Ortaklarımız ile Yanınızdayız

Bilgi işlem desteğini sağladığımız tüm bakım anlaşmalı müşterilerimize teknolojik ve günümüzün bilişim teknolojileri ihtiyaçları doğrultusunda çözüm ortaklarımız ile birlikte tüm ihtiyaçlarına karşılık vermekteyiz.

İhtiyaçları doğrultusunda ister donanım isterse yazılım kısımında kendilerinin her zaman yanında olarak en doğru ürünü seçmelerinde Bildest Bilişim Destek Hizmetleri olarak her zaman birlikte çalışmaktayız.

 

Antivirüs ve Kurumlar için önemi hakkında

Alınması gereken güvenlik önlemlerine devam ediyoruz konumuz Antivirüs

Son yazımızda şirketlerin almaları gereken güvenlik önlemlerinden bahsetmiştik ve GÜVENLİK İÇİN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER yazımızda bir çok konuya aslında ilk etapta alınması gereken basit konulara değinmiştik. Şimdi ise konumuz antivirüs.

Şimdi ise daha dikkatli olunması gereken ve aslında bilgi işlem personelinin yada bilişim danışmanlığı yapan firmanın dikkat etmesi gereken konulara değineceğiz.

Antivirüs konusu bazı kurumlar için nedensen pek dikkat edilmiyor aslında , kullanıcıların çoğunun en büyük kurtarıcısı kesinlikle iyi birer yazılımıdır. Şirket için antivirüs olmazsa olmazlar arasındadır.

Pek çok şirkette antivirüs gerekli mi sorusu gelmektedir ? Tabi ki gelmekte gün içinde yaşayacağınız çok ufak bir problemde çalışanın tüm işlerinin aksamaması ve basit sorunlar ile bilişim personellerinin uğraşmaması için bir ön koruma olarak en azından bedava bir yazılım yani ücretsiz de olsa bir ransomware firewall özellikli bir programın sistemlerde olması şarttır.

Antivirüs lisans maliyetleri şirketlerin en büyük sorunu

Düşünüldüğünde 100 kullanıcı üstü bir yapı için verilen maliyet bedelleri oldukça yüksek çıkmakdatır. Bildest Bilişim olarak Eset ve Symantec tarafında kurum ve kuruluşlara uygun fiyatlar ile antivirüs hizmeti sağlamaktayız , hem uygun ürün alımı hemde kurulumları konusunda desteklerimiz vardır.

En iyi antivirüsü seçmenizde sizlere yardımcı olabiliriz

En iyi antivirüsü seçmenizde sizlere yardımcı olabiliriz

Peki hangi antivirüs ?

Peki gerçekten hangi yazılımı kullanmalıyız ? En iyisi hangisidir ? Fiyatlarına göre mi karşılaştırmalıyız yoksa zaten karşılaştırmayı yapan bir çok sitelerden mi destek almalıyız.

 

Yazımızın sonunda karşılaştırma yapan en iyi sitelerin linklerini bulabilirsiniz

 

Microsoft un son sürümü olan Windows 10 ile aslında Microsoft gerçekten kullanıcılar için Windows Defender ı oldukça güçlendirmiş ve çoğu ücretsiz antivirüsten daha iyi konuma getirmiştir.

Bizlerce en iyi ürün en iyi koruyan değil kurum için en sorunsuz ve güvenilir olarak çalışandır. Bir çok kurumda test sitelerinde 1.gelen uygulamanın kurum için de çok sorun çıkarttığına şahit olduk.

Yine bir çok üstün olarak görülen programın kurumların en çok kullandığı mail uygulaması olan Microsoft Outlook ile uyumsuz olduğu ve gelen giden mailleri taramadığını gördük ki bu gerçekten başlı başına bir problemdir. Bu konuda daha detaylı bilgi için önceki yazımız olan EMAİL GÜVENLİĞİ VE SPAM MAİLLER okuyabilirsiniz.

https://www.av-test.org/

https://www.av-test.org/

https://www.av-test.org/

https://www.av-test.org/

Güvenlik İçin Alınması Gereken Önlemler

Şirketler için olmazsa olmaz Güvenlik !

Tüm şirketler için geçerli olan güvenlik konusunda dikkat etmeniz gereken şu ki güvenlik olmadığı gibi yapıda kimse sorumluluk kabul etmez. Peki bu Güvenlikten kastımız bina güvenliğimi 🙂 Tabi ki hayır firma bilgi işlem güvenliği.

 

Güvenlik Şirketlerin en büyük sorunudur

Güvenlik Şirketlerin en büyük sorunudur

Peki nedir bu bilgi işlem güvenliği

Bilgi işlem güvenliğinde aslında daha önce de ele aldığımız BAKIM ANLAŞMALARI İLE SİSTEM GÜVENLİĞİ yazımız ve SON KULLANICI DESTEĞİ ÖNEMİ bir de NETWORK VE AĞ GÜVENLİĞİ FAYDALARI yazılarımız da detaylı olarak ayrı ayrı bahsetmiştik.

Son zamanlarda gelen çok fazla evden çalışma talepleri yüzünden evden çalışırken alabileceğimiz güvenlik önemleri nelerdir onlardan da biraz olsun bahsetmek istiyoruz.

Yine daha önce evden çalışmak ile ilgili VPN BAĞLANTISI İLE EVDEN ÇALIŞMAK tarzında bir yazımız olmuştu.

Bilgi işlem alanında güvenlik için alınması gereken önlemler

Başlıca önlemlerden aslında ilki son kullanıcının bilinçlendirilmesi gelmekte. Çünkü sorunun kaynağı kesinlikle bir insan etkisi olmakta.

Hiç bir virüs yada etken doğrudan eğer bilgi işlem tarafında gerçekten çok basit bir açık yoksa güvenlik anlamında sorun teşkil etmiyorsa ki en basitinden bahsediyorum , firewall çalışırlığı antivirüs güncen olması bilgisayarın güvenlik güncelleştirmelerinin tam olması gibi eğer bu gibi küçük etlenler doğru yapılmışsa ve takip ediliyorsa , artık biraz da sorumluluk son kullanıcı da kalıyor.

Aslında yine bakıldığında antivirüsün şifresiz olarak bırakılması bile başlı başına çok büyük sorunlara yol açabilir gibi görünüyor.

Şifresiz bırakılan bir antivirüs yazılımı biraz meraklı bir kullanıcı tarafından disable edilebilir ve o zaman kurulan antivirüsün tüm özellikleri devre dışı kalacağından açık hadef haline gelebilirsiniz.

Ve bu sorun sadece o kullanıcıyı değil tüm şirketi hata varsa ortak klasör ve server dosya paylaşımı ana bilgisayarı bile etkilen bir durum olur ki biz bu duruma felaket durumu diyoruz.

 

Bildest olarak Symantec ve Eset Yazılımlarının Satış ve Kurulumunu yapmaktayız

Bildest olarak Symantec ve Eset Yazılımlarının Satış ve Kurulumunu yapmaktayız

 

İkinci önlemde ise bizlerin sürekli yaptığımı bakım anlaşmalı müşterilerimize yerinde servis ve kontrol yapılması diyebiliriz. Bir çok bakım anlaşmalı bilgisayar servisi hizmeti veren kurumlarda yerinde hizmet anlayışı sadece sorun olduğunda yapılmaktadır.

Bizlerde ise bu bilişim hizmetini kurumların ister sorunu olsun isterse olmasın periyodik bakım anlaşma hizmeti çerçevesinde ele alarak müşteri ziyaretlerinde gidip yerinde gerekli kontrolleri yapmaktayız.

Güvenlik ağının oluşturulması ve yönetilmesi güvenlik duvarının doğru kurulmuş olması ve yönetilmesi de çok önemli bir konudur. Kurulumu yanlış olan bir güvenlik yazılımı sizlere çok daha farklı sorunlar çıkaracaktır.

Engellenen içerikler ile kullanıcılara ek bilgi verilerek girmek istedikleri sitenin yönetim kurallarına uymadığı ve bu girişleri loglar altına alındığı mesajı verilerek personellerin uyarılması ek bir güvenlik oluşturacak ve ağınızda ki bu tür kullanıcıların tekrar tekrar bilinçlendirilmesine olanak sağlayacaktır.

Bu Teknolojilerinin başında tabi antivirüs güvenliği de gelmektedir. Antivirüs satın almadan önce yapılması gereken bir çok araştırma vardır aslında. Tüm antivirüsler aynı olmadığı gibi bir çoğu da gereksiz bilgisayara yük bindirmekte ve sistemleri kullanamaz hale getirmektedir.

Sonraki yazımız da devam edeceğiz…