Etiket: Bilişim Destek Hizmetleri

Etiket: Bilişim Destek Hizmetleri

01 – Server Sunucu Yedekleme Hizmeti

Kurumsal yapılar için ana makine olarak adlandırdığımız sunucu yedeklenmesine değineceğiz

Server yedeklenmesi normal şartlarda olmazsa olmaz konudur tabi ki. Fakat bir çok tecrübelerimiz bizlere göstermiştir ki dışarıdan oldukça kurumsal görünen ve isim yapmış çoğu büyük firmada bu yedeklemenin yapılmadığı veya yanlış yapıldığı yada yapılıyor sandıkları ama normalde bir yedekleme sisteminin çalışmadığını gözlemliyoruz.

Sunucu Yedekleme yapıyor , Peki çalışıyor mu ?

Bir çok bakım anlaşması öncesinde firmalarda genellikle aynı sorunları yaşıyoruz. İlk anlaşma esnasında sorduğumuz soruların başında elbette bir server ın olup olmadığı geliyor. Eğer sunucu var ise bu sistemin yedeklenip yedeklenmediği ve bu yedeklemenin nasıl yapıldığı oluyor.

Genelde aldığımız cevaplar hep aynı düzeyde çok kurumsal ve oturmuş bir sistem yoksa genel de bu tür yapılarda ilk sistemi kuran firma tarafından basit bir yedekleme sistemi oturtuluyor ve bu basit sistem firma içerisinde biraz bu işlere meraklı 🙂 bir arkadaşa gösterilip tüm sistem yedekleme işlemi kendisinin kontrolüne veriliyor.

Bu gibi durumlarda bu sistemi kontrol edecek arkadaşın tabi ki asıl görevi bu olmadığından yedekleme de sorun oluştuğunda bilgisi olmuyor ve doğal olarak server yedeklemesi çalışmadığı halde herkes yedeklemenin yapıldığını zannediyor.

En kötü Senaryoya hazır mıyız ? Sunucu Çöktü !

Peki gerçekten de sistemi böyle mi bu kadar kurumsal yapılarda bu kadar amatör bir sistem mi var  ? Aslında bu sorunun cevabı ne yazık ki çoğu zaman evet…

Evet bazı anlaşma yaptığımız veya anlaşma öncesi ücretsiz keşif hizmeti verdiğimiz bir çok firmada şunu gördük ki yedekleme için bir yazılım satın alınmış server harici bir Nas Storage kısmına düzenli yedek alınmış fakat sorun şu ki ,  ne takip eden var nede kontrol eden.

 

Sunucu Yedeklemesi

Sunucu Yedeklemesi

Bu gibi yapılarda bile yedekleme de sorun oluşabiliyor , elektrik kesilmeleri , alınan program da yürütme hataları , yanlış yapılandırılma yedeklenecek konumda yeterli alan kalmaması vs vs …

Bunlar aslında bakım anlaşması sonrası ortak kararlar ile doğru yazılım ve donanım ürünleri ile bir kaç saaat içinde çözülecek ve doğru bir yapılandırılmaya geçilebilecek konular.

Bizim işimiz de en kötü taraf felaket senaryosu dediğimiz server sisteminin çökmesi durumu.

Bu gibi durumlarda firmalarda şöyle bir sorun oluşuyor ;

 • Server Çöktü !
 • Yedeğimiz var mı ?
 • Var ( En iyi ihtimal )
 • Nasıl geri döneceğiz (Düzenli kontrol ve yazılım dan nasıl dönülecek kim biliyor ?)
 • Geri dönüş süremiz ne kadar uzun olacak
 • Ne zamana geri döneceğiz (Yedek var ama hangi tarihli)
 • Geri döndüğümüzde nasıl bir şey ile karşılaşacağız (Ne şekilde yedek alınmıştı)
 • Peki sorunsuzca geri döndük , Server neden çöktü ?
 • Tekrar çökme durumu nedir
 • Çökmemesi için ne yapmamız lazım

Bizlerin önerdiği aslında iki adet yedekleme yazılımı vardır bunlardan biri Veeam ve Macrium yazılımlarıdır. İkisi üzerinde de profesyonel olarak yedekleme sistemleri kurup müşterilerimize destek sağlamaktayız.

Yedekleme de dosya bazlı bir sistemi sadece son kullanıcılarda normal yapılarda kullanmakta server sistemleri ile image yedeği dediğimiz sistem komple olduğu gibi tamamının yedeklendiği bir yapıdır.

Bu sistem ile aslında felaket senaryolarının da önüne geçebilir oluşabilecek disk bozulması sunucu sisteminde anakart yada farklı bir donanımda oluşabilecek ekstra sistemin açılmasına engel olan bir arıza.

Veya yine çok sık olmasa da karşılaştığımı firma içerisinde bir hırsızlık sonrası server ın çalınması gibi durumlarda güvenli bir bölgede image yedeğimiz var ise istemi geri kurtarmamız çok büyük olasılıktır.

Diğer türlü dosya bazlı yedekleme sistemlerinde bu tür bir geri dönüş çok uzun sürecek ve çok sıkıntılı anlar başlayacaktır.

Yedekleme de aslında bilişim standartlarında kullanılan 3-2-1 senaryosu son zamanlarda hatta 3-2-1-0 olarak gelişmektedir.

Sistem yedeğini olabildiğince ana sistemden uzak lokasyonlar da güvenli şekilde tutmak bilgi işlem sistem yöneticisinin asli görevlerindendir.

İşin özü yedekleme bir firma için kesinlikle en önemli konudur ve bu konu içeride çalışan bir muhasebe yada bir IK sorumlusuna yada içerideki stajyer kontrolüne bırakılması son derece yanlış ve risklidir.

Sunucu Yedeklemesi Sonuç

Sonuç aslında tüm konularda ilk başta da dediğimiz gibi düzenli yedek ve yedeklemenin kontrolünden geçmekte.  Tüm server ve diğer sistem yedeklemeleri ile ilgili destek almak ve ücretsiz keşif hizmeti almak isterseniz bizler ile iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Unutmayın ki sizin yedeğiniz sizin her şeyinizdir…

 

Bilgisayar Teknik Servis Hizmeti

Bildest Bilişim olarak sadece kurumsal anlamda bilgisayar teknik servis hizmeti sunmaktayız.

Kurumların bilgisayarlarının daha verimli çalışabilmesi çıkabilecek sorunların önceden tespit edilerek iş akışını bozmalarına engel olabilmek için teknik servis alımı yapmalarında büyük faydalar vardır.

Teknik Servis Hizmetinin faydaları

Faylarına değinecek olur ise aslında bizler ne kadar sıralasak da saymakla bitmeyecek türden diyebiliriz.

 • Kasa veya notebook antivirüs kontrolleri
 • Ürün windows güncellemeleri kontrolü
 • Bilgisayar fan ve işlemci temizliği
 • Uygunsuz program veya spyware
 • Malware ve güvenlik açığı oluşturan eklentiler
 • Ana sunucuya direk erişim engeli
 • Tüm sunucu yada diğer bağlantı ayarlarının kontrolü

 

7/24 kesintisiz bir teknik servis hizmeti için bizim ile iletişime geçebilirsiniz

7/24 kesintisiz bir teknik servis hizmeti için bizim ile iletişime geçebilirsiniz

Gibi son kullanıcı kısmında önceden kontrol edilmesi gereken başlıca hizmete dahil olan konular bu şekilde uzayıp gitmektedir.

Sunucu servis teknik servis hizmeti

Sunucu server üzerinde bu hizmeti profesyonel olarak kurumlara vermekte ve sonrasında bilgisayar bakım anlaşması sözleşmesi ile sürekli ve periyodik olarak kontrollerini sağlamaktayız.

 

 

Server tarafında daha kapsamlı olduğu için bu bakım düzenin daha sıkı ve kontrollü ilerlediği ve fan kontrolü ısı kontrolü disk kontrolü gibi bir çok donamın da kontrol edilerek server ana sunucunun düzenli ve sorunsuz 7/24 çalışır halde olmasına dikkat ederek , sorunsuz bir iş akışını sağlamaktayız.

Bakım anlaşmalı müşterilerimizde sunucu kontrolünün yanı sıra son kullanıcı desteği ve uzaktan destek hizmetlerimiz ile sürekli kurumsal müşterilerimizin yanındayız.

Tüm sorunlarınız için bizler ile iletişime geçebilir ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilir ve tüm sorularınız için bizlere sitede yer alan iletişim kısmından ister mail isterse telefon desteği ile direk iletişime geçebilirsiniz.

 

Uzak Masaüstü Bağlantısı ile Sistem Desteği

Uzak Masaüstü bağlantısı bilişim dünyasının

olmazsa olmazıdır.

Bilgisayar bakım desteğinde her zaman yerinde müdahale mümkün olmuyor. Bir çok sorunda da yerinde müdahale etmenin gereksiz olduğu ama işin basit fakat son kullanıcının bu konuda yetersiz bilgisi yüzünden sistemin durduğu noktalarda uzak masa üstü yazılımları ile çok zor durumda ki sistemin personelin tüm sorunlarını hızlı bir şekilde çözebiliyoruz.

Uzak Masaüstü yazılımları

Bu yazılımlarda aslında en bilindik ve en pahalı olanı Teamviewer olarak geçmektedir , piyasanın hakimi olan yazılım lisanssız olarak kullanıldığında süre kısıtlamalarına gitmekte ve çok sık kullanan personeller için bu süre git gide kısalmaktadır.

Bir sonraki bağlantı için tekrar bağlanma süresini 5 ila 15 dk arasında değiştirerek lisans almaya yöneltmektedir.

 

Uzak Masaüstü bağlantısı bilişim dünyasının olmazsa olmazıdır.

Uzak Masaüstü bağlantısı bilişim dünyasının
olmazsa olmazıdır.

Sektörün öncüsü ve gerçekten en iyisi olduğu için bir çok kurumsal firmada lisanslı olarak kullanılan yazılım hız ve kalite orantısında çok iyi sonuçlar vermektedir.

Diğer yazılımlara göz atacak olursak son zamanların en gözde yazılımı olan AnyDesk bizlerin en çok kullandığı ve ücretsiz sürümünde de bir çok işleve olanak tanıyan , kullanımı basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile son kullanıcıların da rahatlıkla indirebildikleri ve sistem destek personeline bağlantı vermede sorun yaşamadıklarını görmekteyiz.

AnyDesk lisans maliyetlerinde ise Teamviewer a göre daha uygun olsa da yinede Alpemix ile kıyaslandığında fiyatları %100 daha pahalı olarak görülmektedir.

Alpemix bağlantılarında ise tutarsızlığı ve sürekli kopması aynı zamanda kullanıcı için bir tık diğer yazılımlara göre daha zor yüklenmesi sektörde çok tercih edilen bir yazılım olsa da kullanım açısından bu sorunları nedeni ile bizce Anydesk ve Teamviewer ın gerisinde kalıyor.

Bir sonraki yazımız da bu yazılımların kullanımları ile ilgili detaylara bakıyor olacağız.

 

Bilgisayar Teknik Servis ve Bilişim Danışmanlığı

Bilgisayar Teknik Servis ve Bilişim Danışmanlığı

Bilgisayar Bilişim danışmanlığı alanında geniş bir yelpazede kurumsal hizmetler sunuyoruz.

Bildest Bilişim bünyesinde yapılan işlemlerin hepsinde müşterilerimize hızlı bir çözüm sunmayı hedefliyoruz. Bunu sağlarken kesintisiz çalışma ortamıyla zaman kaybını engellemeyi amaçlamaktayız.

Üsküdar bilişim sektöründeki başarılı çıkışımız sayesinde sürdürülebilir servis vermek, bunu en iyi kalitede sunmak kritik öneme sahiptir. Bilişim hizmeti kapsamına giren her türlü işlemde güçlü bir alt yapıya sahip ekiple çalışıyoruz.

Bildest bilişime 7/24 tüm kanallardan ulaşabilir ve servis desteği isteyebilirsiniz

Bildest bilişime 7/24 tüm kanallardan ulaşabilir ve servis desteği isteyebilirsiniz

Web tasarım, güvenlik çözümleri, sunucu çözümleri için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Bilgi güvenliği alanında da başvuru yapabilirsiniz. Taleplerinizi tek teknik servis olarak değil bilişim alanında geniş kapsamda düşünebilirsiniz.

Bilişim de Tasarruf Sağlayan Yazılımlar ve Servisler

Bir sektörde iş gücünü daha artırmak için zaman kazandıran yazılım çözümlerine başvuru yapabilirsiniz.

Firma düzeyinde ve sektörün genelinde farklı bir sürece girmek için bu işlemlerin güçlü bir danışmanlık firmasıyla sürdürülmesi önemlidir. Bu kapsamda firmamız talep edilen çözümler doğrultusunda üstün bir çözüm stratejisini devreye sokacaktır.

Teknik anlamda bilgisayar hizmet desteği isteyen müşterilerimize de bakım onarım konularında çözüm sunmaktayız. İşletme dahilindeki bilgisayarlarda kurulum, bölgesel tamir bakım onarım, yedek parça ihtiyaçlarında çözüm sağlıyoruz.

İsteyen müşterilerimiz yıllık bakım anlaşması yaparak uzun vadeli kalıcı hizmet talebinde de bulunabilmektedir. Orijinal ve muadil toner satışları da yapılan firmamız tüm beklentilerinize yanıt vermeyi amaçlar.

Sınırlı süre için yazıcı kiralama da yapabilirsiniz. Danışmanlık alanında ve bahsedilen bölümlerde kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda talepte bulunabilirsiniz.

Bizlere sosyal medya üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Facebook

İnstragram

Twitter

 

Kurumsal Web Tasarım Hizmeti

Web Tasarım Kurumsal Çözümler

Doğru bir marka oluşumunda web tasarımının önemi çok büyüktür.

Yani sanal ortamda firmanızın tanınırlığını artırma potansiyeliniz olur. Bilişim danışmanlığı firması olarak Bildest, bu firmanızı temsil edeceğiniz güçlü bir alt yapı sunar. İnternet sitenizin en son teknolojiyle uygun olarak tasarlanmasını sağlar.

 

Doğru bir kurumsal marka oluşumunda web tasarımının önemi çok büyüktür.

Doğru bir marka oluşumunda web tasarımının önemi çok büyüktür.

Bilgisayar hizmet desteği verirken günlük takip işlemlerinden kopmadan hızı düşürmeden kullanımı hedefliyoruz. Bu hizmeti verebilmemiz de sunucularımızın güçlü yapısı da kolaylık sağlamaktadır.

Bilişim hizmeti verirken bu kapsamın dışında network kurulum, sunucu, bilgi güvenliği hizmetlerini de sağlıyoruz. Kablo kurulumu, ağ bağlantısında uzak mesafe ayarlamalarını yapmaktayız.

Teknik anlamda da bilgisayar yapısındaki sorunlara çözüm sağlamaktayız. Bilgisayar parçalarındaki sorunları engelleyerek daha verimli çalışmanıza yardımcı oluyoruz.

Kurumsal Bilgisayar Antivirüs Çalışması

Üsküdar bilişim hizmetleri kapsamında antivirüs uygulamalarını sunmaktayız.

Güncel antivirüs yazılımı sayesinde, hayatınızın her alanındaki interneti güvenle kullanabilirsiniz. Zararlı yazılım olarak bilinen virüslerin bilgisayarınıza girmemesi hırsızlık ve dolandırıcılık işlemlerine maruz kalmamanız açısından da önemlidir.

Tahribi engellemek için alacağınız önlemler kurumsal düzeyde daha da kritik hale gelebildiği için çözümü de hızlı şekilde bulmanız gerekecektir.

Güvenlik için Kurumsal Antivirüs ve Firewall Şart !

Bilgisayar danışmanlığı firmamızda her türlü ilgi teknolojisi konusunda kapsamlı hizmetler veriyoruz. Firewall güvenlik çözümleri yanında, yazıcı kiralama toner talebi ve bilgisayar teknik servis hizmetlerimize başvuru yapabilirsiniz.

Dilerseniz kurumsal düzeyde bilgilerinizi yedekleme hizmeti de veriyoruz. Çünkü ani bir elektrik dalgalanması bile bilgisayarınızın işlemcisine zarar verebilir.

Riske atmamak isteyeceğiniz işlemlerde sizinle birlikte çözüm ortağı oluyoruz.

Sanallaştırma ve Bilişim Hizmetleri

Bilgi Sanallaştırma ve Yedekleme Hizmeti

Bir firma için veri yedekleme en önemli konulardan biridir. Ölçeği ne oluşa olsun işin yapıldığı bilgisayarlarda eskiye yönelik ve güncel bilgilerin muhafaza edilmesi için bilişim danışmanlığı firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Bildest bünyesinde bilgisayar hizmeti geniş yelpazede verilmekte ve çözüm sunulmaktadır. Verilerinizin kurtarılması ve yedeklenmesi için firmanıza özel çözümler sunuyoruz.

Hali hazırdaki firma analizlerinizle beraber çözüm sürecine başlıyoruz. Kritik verilerinizin güvenli bir yerde depolanmasını sağlayarak uyumlu bir strateji geliştirmekteyiz.

Firmanızın yapı stratejisi oluşturulurken 7/24 bilgisayar hizmet desteği servislerimizden faydalanabilirsiniz. Bilgi yedekleme yanında firmanıza yönelik antivirüs sistem kurulumu, network kablo yapı ayarlamaları ve teknik destek de alabilirsiniz.

Bilgisayarınızda ve internet ağınızda çözüm sunarken geniş bir yelpaze düşünebilirsiniz.

 

Sanallaştırma ve Bilişim Hizmetleri

Bilgisayar danışmanlığı hizmeti veren firmamız, sanallaştırma alanında etkili çözümler sunar. Fiziksel kaynaklarınızın ihtiyaçlara göre sunucu verimini yükseltmesi için yapılan uygulamaları birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

 

Sanallaştırma hizmeti ile fiziksel cihazlarınızı daha verimli hale getirebiliriz

Sanallaştırma hizmeti ile fiziksel cihazlarınızı daha verimli hale getirebiliriz

Çünkü işletmedeki verimi artıran işlemler maliyet artılarını da beraberinde getirecektir. Donanım kaynakları ve uygulamalardaki çeşitlilik bakımından en uygun seçenekleri size sunuyoruz.

Üsküdar bilişim bünyesinde gerçekleştirilen uygulamaların mantıksal hale getirilmesi firmanızın durumuyla paraleldir ve en iyi sonucu amaçlıyoruz.

Bilişim hizmeti içerisindeki alt yapı sanallaştırması işlemlerinde dünya çapındaki firmaların örneklerini de dikkate alıyoruz. Verim artıran bu uygulamalar orantısız kaynak tüketimi konusunda bilinç de sağladığı için ekstra artı demektir. İlerlemeci işlemler odak noktamızdır.

Aşağıdaki ürünlere destek vermekteyiz.

 

Bilgi Güvenliği Çözümleri

Bilgi Güvenliği Çözümleri

Bilişim güvenliği özellikle geçmişe yönelik bilgilerin bulunması ve zaman kaybının engellenmesi için önemli bir konudur.

Bilgisayar hizmet desteği veren Bildest, kurumsal bilgi güvenliği ve bilgisayar danışmanlığı konusunda uzman kadrosuyla çözümler sunar. Bilgilerinizin yedeklenmesi ve kurtarılması noktasında alt yapımız gereken her türlü zemini sağlar.

Çözümler sağlanırken hizmet sınırları içerisinde süreklilik gereken durumları da hesaba katıyoruz. İş akışınızın aksamaması için geleceğe yönelik kapsamlı bir hizmet vermekteyiz.

Yani kurumsal açıdan güvenlik konusu bir paket değildir ve firmanızın durumu ile beraber şekillenmektedir. Taleplerinizin odaklandığı noktada ekstra çözümler sağlamak, hizmet kapasitemizle de alakalıdır.

İş birliği içerisinde bilişim çözümleri ve işleyişe yönelik kapsamlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bilgi ve Bilişim Alanında Analiz ve Yatırım Önerileri

Firmanıza uygun yatırım önerileri için Üsküdar bilişim hizmeti veren Bildest’e başvurabilirsiniz. Bilişim alanındaki yatırım, firmanızı ileriye taşıyacak bir sektör atılımı olabilir. Bir uygulama ile beraber önemli bir iş gücü kazanabilirsiniz.

Bilişim sektöründe tecrübe ve bilgili bir ekip ile daima yanınızdayız

Bilişim sektöründe tecrübe ve bilgili bir ekip ile daima yanınızdayız

Bilişim hizmeti, ilerlemenize yönelik kritik fikirleri de bünyesinde barındırmaktadır.  Bu kapsamda öncelikle analiz ve raporlama yapılmakta ve sizden gelen taleplere göre yazılım hazırlanmaktadır.

Örneğin bir otel restoran işletmesinde farklı departmanların birbiriyle iletişim halinde ortak bir sistemden sürece dahil olması istenebilir. Uygulamada çözüm sağlanması firmanızın geleceği açısından kritik bir konudur.

Bilişim danışmanlığı konusu yanında kurulum, güvenlik duvarı çözümlerisunucu konularında taleplerinizi de iletebilirsiniz.  Geniş yelpazede başvuru için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

Ağ ve Kurulum Hizmeti

Ağ ve Kurulum Hizmeti

Ağ ve kurulum gibi bilgisayar hizmeti desteği veren Bildest geniş yelpazede hizmet sunan bir firmadır. Güncel olarak ya da geleceğe yönelik firmanızın ihtiyacını karşılamayı hedefler. Kurumsal ağ yapınızda gerekli olan hizmetleri uygun stratejilerle beraber sunuyoruz.

 

Network Sorunlarınızı yerinde tespit ederek sizler için gerekli olan alt yapıyı en uygun fiyatlar ile sunuyoru

Network Sorunlarınızı yerinde hizmet ile tespit ederek sizler için gerekli olan alt yapıyı en uygun fiyatlar ile sunuyoruz

Network Sorunlarınızı yerinde tespit ederek sizler için gerekli olan alt yapıyı en uygun fiyatlar ile sunuyoruz

Bu kapsamda gereken cihazların kurulumunu da sağlamaktayız. Üsküdar bilişim firmamız, yedekli Network alt yapılarının oluşturulması ve yapısal kablolama gibi hizmetleri de alabileceğiniz bir kapsama sahiptir.

Uzak lokasyonlar arası bağlantıları kurmak üzere taleplerinizi iletebilirsiniz. Bilişim hizmeti alırken mevcut ağ yapınızda geliştirici uygulamalardan talepte bulunabilirsiniz. Firmanızı geliştirecek analizler, raporlama ve yeni yazılımlarla ileri doğru atılım yapabilirsiniz.

Yazılım Lisanslama Hizmeti

Bilişim danışmanlığı firmamızda, kullanılan yazılımı lisanslama çözümleri sağlamaktayız.  Yasallaştırma, yeni ürün alımlarında uygun teminler, zararlı yazılımlara karşı koruma amacıyla geliştirilen yöntemlerde etkili hizmet veriyoruz.

Firmanızın ihtiyaçlarına yanıt verirken detaylı analizin öneminin bilincindeyiz. Bu nedenle süreçle birlikte ilerleme yapılırken bu analizleri rotamız olarak belirliyoruz.

Lisanslama sistemimizde işleyişin sorunsuz şekilde sürmesi sağlanmaktadır. Bilgisayar danışmanlığı firmamız, bilgi teknolojisi kapsamında teknik çözümlerle de fark yaratır. Bilgisayarınızdaki teknik sorunlara yönelik başvurabilir, firmamızdan yazıcı kiralaması ve toner dolumu talebinde bulunabilirsiniz.

Tonerler hem orijinal hem de diğer seçenekte sunulmaktadır. Teknik anlamda sorunları önlemek ve olan sorunu yok etmek için yıllık bakımlardan faydalanabilirsiniz. Servislerimizde zararınızı en aza indirmek için gerekenleri sağlıyoruz. Etkili bir çözüm ortağınız olmayı hedefliyoruz.

Bilgisayar Bakım Hizmeti Danışmanlığı

Bilgisayar Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri

Güvenlik bilgisayarlar için ağ ve sistemsel düzeyde son derece önemlidir. Bu nedenle işletim sistemi ve diğer tüm konularda bilişim danışmanlığı hizmetimizden alabilirsiniz. Network kurulumu ve güvenliği, güvenlik duvarı çözümleri öne çıkanlardan bazılarıdır.

Yapısal kablolama hizmetlerinde güçlü bir alt yapıya sahibiz. Ayrıca bilişim hizmeti kapsamında sunucu çözümleri için de başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu alandaki başarılı çözümler, uzun vadede firmanızın performansını da etkileyecektir. Bir alandaki ilerleme sayesinde sektör anlamında daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Temelden yapılan düzenlemeler işleyişin kendiliğinden gelişimine büyük katkı sağlar. Bilişim danışmanlığı ağ ve sistemsel olarak geniş bir yelpazeyi kapsar. Bu alanda danışmanlık alarak beklentilerinize ulaşırken doğru bir yönde devam edebilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Bilgisayar Hizmet Kurumsal Destek

Bilişim hizmet desteği alacağınız Bildest Bilişim hız kazanarak teknik açıdan yüksek performans amaçlamaktadır. Üsküdar bilişim sunucu çözümü ve web tasarım gibi alanlarda da başvurularınızı yapabilirsiniz.

Firmanızın kurumsal web sitesini oluşturma aşamasında güçlü bir ekiple hizmet sunuyoruz. Amaca uygun içeriklerle site görsellerini kuruma uygun biçimde hazırlıyoruz. Sizden alınan alt yapı bilgileri bu aşamada önemli detaydır.

Ayrıca bilgi güvenliği konusunda da başvuru yapabilirsiniz. Önemli hassas bilgilerinizin güçlü şifreyle korunan depolama alanlarında saklanmasını sağlamaktayız.

Yedekleme Hizmetleri

Yedeklenmesini istediğiniz bilgiler için önlem alabilirsiniz. Bazı firmalarda bilgisayarlarda çökme olduğunda senelerce yapılan işlemler boşa gidebilmektedir. Bunu engellemek üzere firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bilgisayar Sunucu Bakım Anlaşması Hizmeti

Bilgisayar Sunucu Bakım Anlaşması Hizmeti

Kurumsal firmalar için Bildest Bilişim Destek Hizmetleri olarak sunucu bakım anlaşmaları yaparak düzenli periyodik kontrollerimiz ile firma iç ve dış güvenliğini en üst düzeyde tutmaktayız.

Peki bakım anlaşması hizmetinde ne gibi hizmetler vermekteyiz ve neler yapıyoruz ?

Sunucu Bilgisayar Hizmeti

Sunucu server bakım anlaşmaları ile şirket içerisinde kullanılan ana sunucunun tüm kontrol ve güvenliği başta olmak üzere kullanıcıların bu sunucuya erişimindeki yetkilendirilmeleri ve sunucunun düzenli olarak yedeklenmesi kontrol ve bakımlarının yapılması aynı zamanda gelişen teknolojiye uygun şekilde sunucun da upgrade edilmesi gibi hizmetleri sağlamaktayız.

Server üzerinde ki antivirüs ve diğer yazılımların kontrolü şirket güncellemelerinin takibi ve firmada kullanılan ortak klasör ayarlarının ve ortak klasör yedeklemelerinin takibi olarak bir çok sunucu bakımını düzenli periyodik bakımlar ile yapmaktayız.

Sunucu üzerinde genelde 6 ayda veya yılda bir olarak yaptığımız temizleme örneklerinden bir tanesine bakacak olursak ;

 

Bilgisayar da ki zaman ile oluşan tozlanma performans düşüklüğüne sebep olmaktadır

Bilgisayar da ki zaman ile oluşan tozlanma performans düşüklüğüne sebep olmaktadır

 

Temizlik sonrası sunucu üzerinde gözle görülür bir rahatlama olmaktadır.

Isınma sonrasında oluşan tüm sorunlara da böylelikle önceden tedbir alarak oluşabilecek sorunların önüne geçilir ve sunucunun daha rahat çalışması sağlanmaktadır.

Temizlik sonrası sunucuda performans olarak iyileşmeler görülmektedir

Temizlik sonrası sunucuda performans olarak iyileşmeler görülmektedir

Bilgisayar Bakım Anlaşması ile şirket Bilgi İşlem güvenliği

Bakım anlaşmasının içerisinde son kullanıcılar ile yapılan eğitimler bilgiler ve son kullanıcı bilgisayarların da kontrollerini düzenli olarak takip ettiğimiz kendilerinin program ekleme kaldırma gibi işlemlerde de sürekli yanlarında olduğumuz için yüklenecek bir zararlı yazılımın yada hangi yazılımın yüklenmesi konusunda destek olmaktayız.

 

Youtube sayfamızdan yaptığımız son işlemler ile ilgili KVKK kapsamında bilgi paylaşımı yapmaya işlerimizin nasıl ilerlediğini göstermeye çalışacağız.

Sözleşmeli müşterilere özel fiyatlar

Sözleşmeli müşterilerimize sahip olduğumuz ürün bayiliklerinden aldığımız özel fiyatlar ile istenilen donanım ve yazılımların tedariğinde destek olmaktayız.

Alınacak tüm IT ekipmanlarında en iyi fiyatı araştırıp müşterilerimize bu fiyatlardan alım yaptırarak kendilerine de bu yönde hem ürün konumlandırma hemde satış kurulum ve destek konularında daima yanlarındayız.