Eset Fidye Yazılımları için Uyarıyor !

ESET’in analizinde incelenen 35 sözde güvenlik uygulaması, fidye yazılımı ya da benzer bir zararlı yazılım olmadığı sadece reklam gösterdiği bilgisi paylaşıldı.

ESET Güvenlik Aratırmacısı Lukas Stefanko’nun öncülüğünde gerçekleştirilen analizlerde , Google Play’in resmi Android uygulama mağazasında böyle durumdaki 35 uygulama tespit edildi.

Birkaç yıl boyunca gözden kaçan bu uygulamalar, Google Play istatistiklerine göre toplamda en az 6 milyon kez indirildiler.

Bu 35 uygulamanın tümü tespit edilerek Google Play‘e bildirildi ve mağazadan kaldırıldı.

Kurumsal firmalar için Bildest olarak Eset Antivirüsü önermekteyiz

Kurumsal firmalar için Bildest olarak Eset Antivirüsü önermekteyiz

ESET : GERÇEK GÜVENLİK MARKALARI SUİSTİMAL EDİLİYOR

Araştırmalar sonucunda, bu 35 uygulama arasından yalnızca birkaçının kendi özellikleriyle öne çıktığı görüldü. Bir uygulama kısmen ücretsiz iken, bir diğeri ücretli güncelleme talep ediyordu. Biri ise kolayca kaldırılabilir bir uygulama kilidine sahipti.

Araştırmacı Lukas Stefanko’nun analizinde incelenen 35 sözde güvenlik uygulaması, fidye yazılımı ya da benzer bir zararlı yazılım değil. Tek zararları sinir bozucu reklamlar göstermek, hatalı tespitler yapmak ve kullanıcıda yanlış bir güvenlik algısı oluşturmak.

Son yıllarda fidye yazılımları ve ransomware atakları ile bir çok kurum ve kuruluşu etkileyen bu saldırılara , her gün periyodik olarak gönderilen güncellemeler ile önlem alınmaktadır.

Antivürüs programlarında en sık karşılaşan sorunların son kullanıcıya çok fazla uyarı ve engel vermesiydi , fakat bu sorunları da görmediğimiz Antivirüs ve Endpoint çözümlerinde kullanım kolaylığı ve akıllı tarama sistemleri ile son derece kullanışlı bir hal kazanmaktadır.

Bildest Bilişim Destek Hizmerleri olarak Satış , Kurulum ve Desteğini sağladığımız ve bayisi olduğumuz Antivirüs çözümünün gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda desteğini sağlayarak , kurumlar için en ugyun ve işlevsel sürüm seçimi için danışmanlık sağlamaktayız.

ERA konsolu sayesinde toplu yönetim ve uygulamalar ile merkezi yönetim ve uygulama kolaylığı , ve tek noktadan yönetim güncelleme tarama günlük ve haftalık programlar ile periyodik kontrol yapmaktadır.

Yine merkezi noktadan tüm bilgisayarları inceleme olası bir virüs hareketlerinde bilgilendrirme ve uyarıları anlık olarak iletme gibi bir çok özelliği içinde barındıran bu uygulama hakkında daha fazla bilgi almak için irtibata geçebilir , detaylı eğitimleri için youtube sayfasını inceleyebilirsiniz.

Eset Antivirüs hakkında bilgi almak ve firmanız için bu konuda düşünceleriniz var ise bizler ile iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.