Bilgi İşlem de Hızlı Çözüm Desteği

Bilgi İşlem departmanı için en önemli sorun aslında hızdır. Çünkü hızınız ile bir çok küçük sıkıntıyı hiç bir sorun yaşamadan çözebilirsiniz.

Çoğu müşterinin aslında sorunu belki de sorunu olmayışıdır bu çok sık karşılaştığımız ama bir türlü çözemediğimiz sorunların başında gelmektedir.

Bilgi işlem ve IT sektöründe çalışan her personelin tabiri caizse heyecanlı ve hiper aktif müşterilere destek verdiklerini ve bu müşterilerin hep olduğunu ve olacağını bildikleri için soğuk kanlı davranarak , yaşanan sorunları sakinlik ile karşılayıp , son kullanıcıyı da germemesi gerekmektedir.

Son yazılarımızda aslında son kullanıcının önemini vurgulayan bir yazı da ele almıştık. Yine iş son kullanıcının bilgi işlem personeline ne kadar güvendiğinin de önemi aslında burada görülüyor.

Genelde yaşanan sorun büyük olmamak ile birlikte bilgi işleme aktarılırken çok büyük ve çözülmesi zor bir problem gibi gelir. Burada aslında biraz da tecrübenin konuştuğu kesindir.

 

Uzaktan ve yerinde destek hizmetimiz ile kesintisiz iş sürekliliği

Uzaktan ve yerinde destek hizmetimiz ile kesintisiz iş sürekliliği

Örnek vermek gerekirse genelde yaşanan yazıcı kablosunun takılı olmaması ve her zaman böyle durumda o kullanıcının acil çıktı almak zorunda olması hep denk gelmektedir. Artık kendi iş yoğunluğu veya günün yorgunluğuna mı vurmak gerekir bilinmez ama yazıcı kablosunun çıkmış olduğunu bir türlü göremezler.

Her zaman sektörde tabi bu tür basit sorunlar vardır demekte yanlış olur bazen gerçekten ciddi ve kritik hatta sektör tabiri ile “felaket” durumunda bilgi işlem personelinin daha önceden oluşturduğu kurtarma operasyonları ve senaryoları ile çözüme ne kadar hızlı gidilir ise o kadar çabuk ortamın rahatlaması sağlanmalıdır.

Bildest Bilişim olarak kurumsal firmalara bilgi işle danışmanlığı ve firma içerisinde bilgi işlem personeli olan firmalara da yine bu konuda destek vermeye çalışmaktayız. Bazen bizim sektörde de gerçekten çıkılmaz durumlar olabilir ve “Akıl Akıldan Üstündür” atasözün deki gibi bir bilene sormak gerekebilir ve destek almak her zaman lazım olabilir.

 

Çünkü çoğu zaman denk geldiğimiz aslında küçük başlayan bir problem daha çok kurcalayarak işin içinden çıkılmaz bir hal almış olabilir. Bu gibi durumlarda çabuk müdahale ile hemen çözebileceğimiz bir iş bazen çözülemez duruma da gelebilir.

En sık rastladığımız bu gibi durumların başında hard disk veri kurtarma ve internet sayfa açamama problemleri gelmektedir.

Siz siz olun eğer gerçekten ciddi bir sorununuz var ise önce bir bilenden fikir alın.

Bizlere Sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Twitter Facebook İnstagram