Antivirüs ve Kurumlar için önemi hakkında

Alınması gereken güvenlik önlemlerine devam ediyoruz konumuz Antivirüs

Son yazımızda şirketlerin almaları gereken güvenlik önlemlerinden bahsetmiştik ve GÜVENLİK İÇİN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER yazımızda bir çok konuya aslında ilk etapta alınması gereken basit konulara değinmiştik. Şimdi ise konumuz antivirüs.

Şimdi ise daha dikkatli olunması gereken ve aslında bilgi işlem personelinin yada bilişim danışmanlığı yapan firmanın dikkat etmesi gereken konulara değineceğiz.

Antivirüs konusu bazı kurumlar için nedensen pek dikkat edilmiyor aslında , kullanıcıların çoğunun en büyük kurtarıcısı kesinlikle iyi birer yazılımıdır. Şirket için antivirüs olmazsa olmazlar arasındadır.

Pek çok şirkette antivirüs gerekli mi sorusu gelmektedir ? Tabi ki gelmekte gün içinde yaşayacağınız çok ufak bir problemde çalışanın tüm işlerinin aksamaması ve basit sorunlar ile bilişim personellerinin uğraşmaması için bir ön koruma olarak en azından bedava bir yazılım yani ücretsiz de olsa bir ransomware firewall özellikli bir programın sistemlerde olması şarttır.

Antivirüs lisans maliyetleri şirketlerin en büyük sorunu

Düşünüldüğünde 100 kullanıcı üstü bir yapı için verilen maliyet bedelleri oldukça yüksek çıkmakdatır. Bildest Bilişim olarak Eset ve Symantec tarafında kurum ve kuruluşlara uygun fiyatlar ile antivirüs hizmeti sağlamaktayız , hem uygun ürün alımı hemde kurulumları konusunda desteklerimiz vardır.

En iyi antivirüsü seçmenizde sizlere yardımcı olabiliriz

En iyi antivirüsü seçmenizde sizlere yardımcı olabiliriz

Peki hangi antivirüs ?

Peki gerçekten hangi yazılımı kullanmalıyız ? En iyisi hangisidir ? Fiyatlarına göre mi karşılaştırmalıyız yoksa zaten karşılaştırmayı yapan bir çok sitelerden mi destek almalıyız.

 

Yazımızın sonunda karşılaştırma yapan en iyi sitelerin linklerini bulabilirsiniz

 

Microsoft un son sürümü olan Windows 10 ile aslında Microsoft gerçekten kullanıcılar için Windows Defender ı oldukça güçlendirmiş ve çoğu ücretsiz antivirüsten daha iyi konuma getirmiştir.

Bizlerce en iyi ürün en iyi koruyan değil kurum için en sorunsuz ve güvenilir olarak çalışandır. Bir çok kurumda test sitelerinde 1.gelen uygulamanın kurum için de çok sorun çıkarttığına şahit olduk.

Yine bir çok üstün olarak görülen programın kurumların en çok kullandığı mail uygulaması olan Microsoft Outlook ile uyumsuz olduğu ve gelen giden mailleri taramadığını gördük ki bu gerçekten başlı başına bir problemdir. Bu konuda daha detaylı bilgi için önceki yazımız olan EMAİL GÜVENLİĞİ VE SPAM MAİLLER okuyabilirsiniz.

https://www.av-test.org/

https://www.av-test.org/

https://www.av-test.org/

https://www.av-test.org/